Działania policjantów na polu profilaktyki społecznej

Przypominamy, uczymy, przygotowujemy na bezpieczne ferie

Bezpiecznie to wiedzieć i znać, stąd kolejne spotkanie z policjantami dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii. Wągrowieccy policjanci odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu przy ul. Kolejowej.

Funkcjonariusze w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020” przeprowadzili zajęcia, podczas których przekazali wiele cennych uwag. Dzieci mogą wrócić do przekazanych treści za pośrednictwem przekazanych materiałów.

Policjanci przygotowali dzieci na ewentualność, gdyby do północnej części wielkopolskich zawitała prawdziwa zima, stąd wiele przestróg, jak niebezpieczne bywają lodowiska nad rzekami, jeziorami. Policjancoi zwrócili, również uwagę, aby wybierać odpowiednie górki do zjazdu na sankach, a nie te które kończą się na jezdni, albo na pokrywie lodowej akwenu.

Przypominamy jak zachować się wobec obcych, gdy sami w ferie pozostaniemy w domu, a jak przygotować się do wyjazdu. Policjanci przypomnieli też, jak ważne jest odpowiednie zachowanie się na drodze, aby być rozważnym i widocznym.

 

  • Widok na klasę. Dzieci siedzą w ławkach w kilku rzędach. Z tyłu klasy stoi policjant.
  • policjant omawiający temat zajęć pokazuje przedstawione na plakacie zagrożenia podczas zabawy na lodzie
  • policjant omawia sytuację ratowania osoby, która wpadła do lodu, w tle leci film instruktażowy
  • Policjanci rozdają dzieciom siedzącym w ławkach ulotki
  • Zdjęcie przedstawia całą klasę stojącą przy tablicy, wraz z nimi 2 policjantów stojący za grupą dzieci.
Powrót na górę strony