KPP Wągrowiec

Ważne informacje - 5 artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ogłoszenie - Rekrutacja
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Policja e-usługi
Wiberoo
Głuchoniemi
Zielona strefa
Bezpieczny Autobus
Niebieska Linia
Policjant który mi pomogł
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Niebezpieczny rajd nietrzeźwej Łeknianki

  Kolizje, wymuszenia pierwszeństwa, kilkukrotne spowodowanie zagrożenia w ruchu, a to wszystko podczas kilku minut szaleńczego rajdu po mieście urządzonego przez nietrzeźwą kierującą vanem Kia Carnival.

 2. Siedział w lokalu z nożem

  Widok noża przy pasie wzbudził niepokój u jednego z klientów. Postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformował że chłopak siedzący z przyjaciółmi ma nóż w kaburze przypięty do paska. Nóż ma około 15 centymetrowe ostrze. Poprosił o interwencję policjantów

 3. Znalezione pieniądze, inne wartościowe rzeczy, co z tym zrobić?

  Wszystkie wątpliwości rozwiewa stworzona w tym celu ustawa. Choć w większości przypadków organem właściwym do rozpatrzenia spraw rzeczy znalezionych jest starosta, to na Policję nałożone zostały również pewne obowiązki.

 4. Wpadła na kradzieży w markecie z łupami z innego sklepu

  Wągrowczanka zatrzymana została po kradzieży kosmetyków i okularów w jednym z wągrowieckich marketów. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że to nie jedyna kradzież młodej kobiety.

 5. Rowerzysta na przejeździe dla rowerów, podobnie jak pieszy na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo

  31-letni kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa 14-letniej rowerzystce. Do dziewczynki wezwano karetkę i przewieziono do wągrowieckiego szpitala. Szczęśliwie skończyło się tylko na potłuczeniach i mandacie karnym dla sprawcy, ale warto przypomnieć obowiązujące przepisy.

 6. Prewencja i Ruch Drogowy

 7. Otrzymałeś list od amerykańskiego żołnierza, pracownika ONZ, może to być oszustwo!

  Coraz powszechniejsza metoda działania oszustów. Sprawcy wyszukują swoje ofiary na portalach społecznościowych. Za pośrednictwem dostępnego komunikatora nawiązują relację, następnie wyrażają chęć przybycia/odwiedzin, proszą o pokrycie kosztów podróży.

 8. Archeolog amator usłyszał zarzuty

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu ustalili mężczyznę, który amatorsko zajmował się wyszukiwaniem w ziemi zabytkowych przedmiotów. Łupem mężczyzny stawały się zarówno monety - niektóre datowane na początki Państwa Polskiego, jak i przedmioty codziennego użytku.

 9. Ukrywali się przed organami sprawiedliwości, zostali zatrzymani

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ubiegłym tygodniu zatrzymali 7 osób na podstawie zarządzeń i nakazów. Dzięki przekazanym ustaleniom odnaleziono również dwie osoby za którymi wydany był list gończy - jedna z nich zatrzymana została przez policjantów z Wydziału Ochrony i Poszukiwania osób KWP w Poznaniu na terenie Gdyni, a z kolejną osobą czynności procesowe wykonano na terenie Niemiec.

 10. Uciekał przed Policją, bo sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów.

  Gdy policjanci chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, podjął decyzję o ucieczce. Teraz grozi mu nawet kara 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony