KPP Wągrowiec

Ważne informacje - 5 artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ogłoszenie - Rekrutacja
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Policja e-usługi
Wiberoo
Głuchoniemi
Zielona strefa
Bezpieczny Autobus
Niebieska Linia
Policjant który mi pomogł
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci ujawniają, że coraz młodsze dzieci sięgają po narkotyki

  Eksperymentowanie z używkami przez nastolatków zauważalne jest najczęściej w wakacje, kiedy brak obowiązku szkolnego sprzyja spotkaniom w rówieśniczym towarzystwie, a wtedy rodzą się różne pomysły.

 2. Znalezione pieniądze, inne wartościowe rzeczy, co z tym zrobić?

  Wszystkie wątpliwości rozwiewa stworzona w tym celu ustawa. Choć w większości przypadków organem właściwym do rozpatrzenia spraw rzeczy znalezionych jest starosta, to na Policję nałożone zostały również pewne obowiązki.

 3. Otrzymałeś list od amerykańskiego żołnierza, pracownika ONZ, może to być oszustwo!

  Coraz powszechniejsza metoda działania oszustów. Sprawcy wyszukują swoje ofiary na portalach społecznościowych. Za pośrednictwem dostępnego komunikatora nawiązują relację, następnie wyrażają chęć przybycia/odwiedzin, proszą o pokrycie kosztów podróży.

 4. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - akcja w Wiosce Surfera w Kamienicy

  Zorganizowane formy wypoczynku nad wodą z reguły są bezpieczne, gdyż nad podopiecznymi czuwają organizatorzy i opiekunowie. Jednak taki wypoczynek nie trwa wiecznie. Jak bezpiecznie spędzić pozostały czas wakacji podpowiadają policjanci.

 5. Nie zostawiaj dziecka w aucie. Upał może je zabić!

  Przy panujących ostatnio wysokich temperaturach wystarczy zaledwie chwila, aby doprowadzić do tragedii. Nigdy nie zostawiajmy dziecka czy psa w samochodzie podczas upałów. Temperatura w rozgrzanym aucie sięga nawet 60 stopni! Kiedy zauważymy pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę – reagujmy. Natychmiast zawiadamiajmy służby ratunkowe pod numerem 112.

 6. Uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 59 osób. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjantki i policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w strukturach KWP.

 7. Wpadła na kradzieży w markecie z łupami z innego sklepu

  Wągrowczanka zatrzymana została po kradzieży kosmetyków i okularów w jednym z wągrowieckich marketów. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że to nie jedyna kradzież młodej kobiety.

 8. Wągrowieccy policjanci pełnią służbę na motocyklach

  Wągrowiecka Policja otrzymała dwie Hondy CBF 1000. Motocykle wyposażone są w czterocylindrowe silniki o mocy 98 KM i pojemności 1000 cm3. Do prędkości 100 km/h rozpędzają się w 3,7 sekundy, a jak podaje producent maksymalna prędkość tych pojazdów to 230 km/h.

 9. Prewencja i Ruch Drogowy

 10. Zabezpieczenie sezonu letniego i inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  Zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodą jest dla służb w sezonie letnim wysokim priorytetem. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie na którym omówione zostały założenia dotyczące przygotowań do zabezpieczenia sezonu letniego.

Powrót na górę strony