INFORMACJE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

INFORMACJE DLA OSÓB NIEDOWIDZĄCYCH

Jak załatwić sprawę w Komendzie Powiatowej Policji w Wągrowcu? Krótki przewodnik w 10 punktach

1. Przygotuj się: Zanim udasz się do nas, upewnij się, że masz przy sobie dowód osobisty. Będzie on potrzebny do odbioru przepustki.

2. Jak dojechać: Nasz obiekt zlokalizowany jest w południowej części miasta w pobliżu miejskiej obwodnicy. Komenda Powiatowa Policji znajduje się przy ulicy Taszarowo 11 w Wągrowcu. W pobliże budynku można dostać się również autobusem komunikacji miejskiej – linia numer 4 z Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego na przystanek przy adresie Skrajna 33 – Skrzyżowanie z ulicą Taszarowo. Nazwa Komendy jest wyraźnie opisana, przed komendą znajduje się parking z miejscami dla petentów w tym, dla osób niepełnosprawnych.

3. Gdzie szukać: Po przybyciu poszukaj wejścia głównego. Znajduje się ono od strony głównej ulicy. Wejście na dyżurkę posiada drzwi automatyczne, w nocy po lewej stronie drzwi wejściowych znajduje się dzwonek przywoławczy, który obsługiwany jest przez całą dobę. Za jego pomocą możesz poinformować o swojej wizycie i poprosić o asystę lub pomoc funkcjonariusza w trakcie pobytu na terenie jednostki.

4. Zadzwoń domofonem : Przy wejściu głównym, po lewej stronie drzwi  znajduje się dzwonek przywoławczy, który obsługiwany jest przez całą dobę. Po jego naciśnięciu przyjdzie do Ciebie policjant, który będzie Twoim asystentem podczas poruszana się w budynku.

5. Nie chodź sam: Pamiętaj, że nie możesz poruszać się po terenie jednostki samodzielnie. Będziesz miał przydzielonego pracownika policji, który będzie Ci towarzyszył w trakcie przebywania na Komendzie.

6. Psi przewodnik: Jeżeli korzystasz z psa asystującego, możesz z nim wejść na teren obiektu. Upewnij się, że pies ma odpowiednie oznaczenia.

7. Zachowuj spokój: Bądź spokojny i cierpliwy. Wszystkie nasze procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Twojego jak i innych osób.

8. Zakończenie wizyty: Po załatwieniu wszystkich spraw, opuść teren jednostki zgodnie z instrukcjami wyznaczonego pracownika.

Pamiętaj, że jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pytaj!

Powrót na górę strony