Grupa Realizacyjna Naszej Jednostki

O Grupie Realizacyjnej naszej jednostki

1
    Grupa Realizacyjna KPP w Wągrowcu powstała w roku 2003, skład osobowy i ilościowy grupy z wiadomych względów objęty jest tajemnicą. W skład grupy weszli policjanci, którzy dobrowolnie wyrazili taką chęć i przeszli specjalistyczne testy psychologiczne, egzaminy sprawnościowe i badania po ukończeniu których odbyli specjalistyczne szkolenie pod okiem SPAP z KWP Poznań . Grupa Realizacyjna KPP w Wągrowcu nie jest grupą etatową, co oznacza iż funkcjonariusze w/w grupy na co dzień zajmują się obowiązkami służbowymi wynikającymi z ich stałych zadań. W przypadku kiedy istnieje potrzeba użycia GR zbierają się i po kilku minutach są gotowi do działania. Grupa Realizacyjna nie jest typową grupą antyterrorystyczną regulują to przepisy wewnętrzne Policji nie mniej jednak zdarzają się sytuacje kiedy GR współdziała z pododdziałem SPAP z KWP Poznań w realizowaniu zadania.
2

Na wyposażeniu Policjanta GR

znajduje się :

Pistolet p-99

Karabinek automatyczny Pm -98 wzór 2001

Karabinek KBKAK MS

Strzelba gładkolufowa Mossberg

 

3
4

   

5
6
 
Strój Policjanta Grupy Realizacyjnej oparty jest w głównej mierze
na praktycznym umieszczeniu wszelkich kieszeni i zaczepów składa się:
z kombinezonu, kamizelki taktycznej, kamizelki kuloodpornej, ochraniaczy kolan, hełmu kevlarowego, gogli ochronnych, rękawic, butów z wkładką utrudniającą przebicie bielizny termo aktywnej.
Dodatkowym wyposażeniem są stałe elementy wyposażenia policjanta tj: kajdanki, ręczny miotacz gazu, latarka itp.

 

87
   Policjanci w ramach szkolenia uczą się tzw. czarnej taktyki czyli działań na obszarach miejskich w ramach których ćwiczą się w strzelaniu w budynkach, tzw. czyszczeniu pomieszczeń, zatrzymywaniu groźnych przestępców, udzielania pomocy przedmedycznej osobą rannym.
 
    9
10
11
12
13
 14

 

Powrót na górę strony