Aktualności

Kolejni kierowcy transportu na bakier z przepisami

Data publikacji 02.07.2024

Od kierowców pojazdów „wielkiej wagi” z racji tego, że zazwyczaj ich prowadzenie związane jest z życiem zawodowym kierowcy, ale też z uwagi na wielką masę pojazdu, społecznie oczekuje się większej odpowiedzialności.

Kolejni kierowcy ciężarówek zatrzymani zostali do kontroli w Miłosławicach i Jaroszewie Pierwszym. Przekroczenie prędkości o 19 km/h, skutkujące 200 zł mandatem i 3 punkty karne, to nie jedyne wykroczenie kierowcy Renault. Poruszał się on samochodem pomimo upływu terminu ważności prawa jazdy kat. C – to skończyło się w 2019. Mężczyźnie zatrzymano blankiet prawa jazdy, o grzywnie za to wykroczenie będzie decydował sąd.

Kolejny kierowca ciężarowej Scanii jak się okazało przewoził o jedną osobę za dużo. Gdy został zatrzymany do kontroli zdawał sobie sprawę z popełnionego wykroczenia, gdyż dziecko (syn) które wiózł ze sobą, schował pod kocem na łóżku za fotelami. Pojazd zarejestrowany na dwie osoby, gdzie kierowca jadąc wraz z konwojentem, nie mógł już zabrać nikogo więcej na wycieczkę. Mężczyźnie policjanci również zatrzymali prawo jazdy, z uwagi na utratę ważności i sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu.

Przy okazji przypominamy, że:

Mandat za zbyt dużą ilość osób w samochodzie:

1 osoba - 100 zł, 1 pkt

2 osoby - 200 zł, 2 pkt

3 osoby - 300 zł, 3 pkt

4 osoby - 400 zł, 4 pkt

5 osób i więcej - 500 zł. 5-10 pkt w zależności od liczby osób

Gdy kierowca przewozi 3 pasażerów więcej od limitu wskazanego w dowodzie rejestracyjnym, wówczas za to wykroczenie zostanie mu zatrzymane prawo jazdy.

asp. Dominik Zieliński

  • ciężarówka na zajezdni drogi kontrolowana przez policjantów
  • kadr z wideorejestratora zapisał prędkość ciężarówki 69 km/h
Powrót na górę strony