Aktualności

W minionym tygodniu wągrowieccy policjanci ujawnili 11 poszukiwanych osób

Data publikacji 01.07.2024

W ubiegłym tygodniu wągrowieccy policjanci zrealizowali szereg spraw poszukiwawczych. Osiem osób było poszukiwanych na podstawie wydanych przez sądy nakazów zatrzymania i doprowadzenia do zakładów karnych, jedna z osób poszukiwana była listem gończym. Jedna osoba była poszukiwana na podstawie wydanego przez prokuraturę zarządzenia. Wśród ujawnionych osób poszukiwanych znalazła się również 16-latka z powiatu żywieckiego, poszukiwana w związku z samowolnym oddaleniem się.

Policja w ramach wykonywanych zadań prowadzi poszukiwania osób zaginionych, ale również osób które albo ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, organami ścigania (na podstawie nakazów, zarządzeń, wydanych listów gończych) albo poszukiwani są na podstawie zawiadomień o samowolnym oddaleniu (dot. osób nieletnich które wbrew woli rodziców uciekły z domu rodzinnego, czy wbrew postanowieniu sądu są nieobecne w ośrodkach do których zostały skierowane).

Większość zatrzymań to wynik planowych realizacji, zorganizowanych przez komórkę d.s poszukiwania osób. Część zatrzymań wynikła w codziennej pracy policjantów – podejmowanych interwencji. Wśród nich:

35-letni mieszkaniec Skoków zatrzymany został podczas interwencji związanej ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierującym. Miało to miejsce we wtorek 25 czerwca. Na numer alarmowy 112 zadzwonił świadek jazdy kierowcy białego busa. Zatrzymany do kontroli mężczyzna już wcześniej w lutym był zatrzymywany przez policjantów KP Skoki, kiedy kierował samochodem pomimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Obecnie potwierdzono, że zakaz wciąż jest aktualny, potwierdzono również, że kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu – około 2,5 promila. Został zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wągrowcu, ponieważ był też poszukiwany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

26 czerwca zatrzymany został poszukiwany na podstawie listu gończego 56-letni wągrowczanin. Mężczyzna miał zasądzoną do odbycia karę 45 dni pozbawienia wolności, w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów-(art 209 K.K.). Zatrzymany przez policjantów z Zespołu ds. Poszukiwań osób KPP w Wągrowcu trafił do Zakładu Karnego w Gębarzewie

Tego samego dnia policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego będący w patrolu rowerowym zatrzymali dwie osoby. Poszukiwany za kradzieże (art. 278 K.K.) 26-latek z Wągrowca, zgodnie z nakazem doprowadzenia Sądu Rejonowego w Wągrowcu, trafił na 4 miesiące do Zakładu Karnego w Gębarzewie. Kolejny zatrzymany przez ten sam patrol, to 52-letni wągrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji, jaką podjęli policjanci w związku ze wszczęciem awantury w domu. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wydaniem postanowienia przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu po zakończonym postępowaniu sądowym w sprawie znęcania się – (art 207 K.K.). Mężczyzna najbliższe 7 miesięcy spędzi za kratami.

Dzień później – w czwartek 27 czerwca policjanci dzielnicowi zatrzymali skazanego na karę roku pozbawienia wolności 34-letniego wągrowczanina. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego w Gębarzewie, za dopuszczenie się przestępstwa znęcania (207 K.K.)

Okres wakacji wiąże się również z wybrykami nastoletniej młodzieży w tym ucieczek z domu i na tym polu Policja też wykonuje czynności poszukiwawcze. Wczoraj wągrowieccy policjanci zatrzymali poszukiwaną opiekuńczo 16-latkę z powiatu żywieckiego (woj. śląskie). Nastolatka po zapoznaniu przez internet kolegi z okolic Wągrowca, postanowiła spotkać się z nim. Pierwsze spotkanie miało miejsce w pobliżu miejsca jej zamieszkania, gdzie chłopak pojechał do niej. Nastolatka postanowiła jednak uciec z domu i przemierzyć wraz z nim pół Polski, docelowo do jednej z miejscowości w gminie Gołańcz. Wykonane przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie miejsca jej pobytu. Nastolatka została doprowadzona do KPP w Wągrowcu, jednocześnie o odnalezieniu poinformowano rodziców, którzy po kilku godzinach drogi przybyli do Wągrowca, aby odebrać córkę.

asp. Dominik Zieliński    fot.archiwum

 

  • zdjęcie przedstawia dwa ujęcia policjantów prowadzących osoby zatrzymane.
Powrót na górę strony