Aktualności

BEZPIECZNY POWRÓT TO TAKŻE TWOJA SPRAWA

Data publikacji 01.06.2024

Spodziewając się wzmożonego ruchu na drogach, w trakcie trwającego czerwcowego długiego weekendu, wągrowieccy policjanci zaplanowali wzmożone służby policjantów zwłaszcza z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi apelują też, by samemu zadbać o bezpieczeństwo w tych dniach.

Policjanci zwracają uwagę m.in. na stosowanie się do ograniczeń prędkości, trzeźwość kierowców, prawidłowe zachowanie wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz stan techniczny pojazdów. W przypadku rażącego naruszenia przepisów prawa należy się liczyć ze stanowczą i represyjną reakcją policjantów .

Kierowcy sami mogą zadbać o bezpieczeństwo przejazdów. Rozważne zachowanie, to unikanie brawury. Kiedy kierowca zdaje sobie sprawę, że następnego dnia ma do przebycia dłuższą trasę, to niech będzie wypoczęty. Absolutna podstawa to bycie trzeźwym. Rozkojarzenie, znużenie, bądź zasłabnięcie może prowadzić do prawdziwej tragedii.

W powiecie wągrowieckim w ubiegłym roku policjanci wykonywali czynności służbowe na miejscach tragicznych zdarzeń, gdzie zmęczenie, czy chwilowe zasłabnięcie doprowadzało do zjechania na pobocze. W wielu przypadkach pobocza przy drogach w naszym powiecie często porośnięte są drzewami. Zderzenie z drzewem, to ekstremalnie niebezpieczna sytuacja.

Życzymy udanych powrotów z długiego weekendu.

 

asp. Dominik Zieliński

  • policjanci wrd przed radiowozem, wykonują czynności kontrolne na drodze.
Powrót na górę strony