Aktualności

Dzielnicowy Roku

Data publikacji 23.05.2024

Trwają eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pn. „Dzielnicowy Roku”. Laureaci etapu powiatowego będą reprezentować naszą komendę na szczeblu wojewódzkim. Zawody mają na celu wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju. Zmagania zakończą się finałem w Szkole Policji w Katowicach.

We wtorek 21 maja br. o godz. 8.00 w sali świetlicy KPP w Wągrowcu odbyły się eliminacje powiatowe XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W pierwszym etapie zawodów o tytuł najlepszego dzielnicowego rywalizowali mundurowi pełniący służbę na stanowiskach dzielnicowych w Wągrowcu, oraz podległych jednostkach KP Skoki i PP Gołańcz.

Nad przebiegiem eliminacji polegających na sprawdzeniu wiedzy funkcjonariuszy czuwali Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Kossmann wraz z Z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Waldemarem Świerglem.

Test wiedzy z zakresu wiedzy policyjnej zawierał 40 pytań zawierających w swej treści zagadnienia z zakresu m.in. zapobiegania przemocy w rodzinie, profilaktyki społecznej, przeciwdziałaniu patologii i demoralizacji nieletnich, wiedzy z zakresu broni palnej, wystąpień publicznych, komunikacji społecznej, organizacji służby, prowadzenia interwencji, sytuacji kryzysowych – rozwiązywania sporów i konfliktów, znajomości prawa w tym zagadnień prawa cywilnego.

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas eliminacji powiatowych, najwięcej punktów zdobyli sierż. sztab. Paweł Kosmowski (PP Gołańcz) oraz sierż. sztab. Jarosław Głowski (KPP Wągrowiec)

Najlepsi dzielnicowi wyłonieni na szczeblu powiatowym, będą reprezentować naszą komendę w eliminacjach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Finał zawodów odbędzie się jesienią w Szkole Policji w Katowicach.

asp. Dominik Zieliński

  • policjanci siedzą przy stołach w sali świetlicy, przed nimi naczelnicy Wydziału Prewencji prowadzący testy
  • widok na całą świetlicę i policjantów przed nimi
Powrót na górę strony