Aktualności

Drzwi otwarte dla kandydatów do Policji

Data publikacji 10.05.2024

W celu umożliwienia uzyskania przez zainteresowanych służbą w Policji niezbędnych informacji o rekrutacji, organizujemy „drzwi otwarte”. Sobota 18 maja godzina 12:00 w budynku KPP w Wągrowcu.

Zapraszamy każdego, kto myśli o służbie w Policji i chciałby uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji czy charakteru pracy w tej formacji.

Zasadniczym pytaniem jakie zadaje pracownik jest to ile może zarobić?

Już na starcie Policja oferuje dobre warunki płacowe. Osoba bez doświadczenia zawodowego, która świeżo ukończyła szkołę uzyskując wykształcenie średnie, otrzymuje zapłatę 4 545,72 na rękę (4 995,30 brutto), a po zakończonym kursie podstawowym - młody policjant który rozpoczyna pracę 5 849,39 na rękę (6 427,90 brutto). Dla policjanta który będzie chciał podjąć służbę w oddziałach prewencji Policji jest to kwota 6 304,39 (6 927,90 brutto). Osoby powyżej 26-go roku życia obciążone są podatkiem dochodowym.

Podczas spotkania dowiesz się również o dodatkowych świadczeniach, a wśród nich są – nagroda roczna, pensja na zagospodarowanie, zwrot kosztów dojazdów, dofinansowanie do wypoczynku i inne.

Policjanci przekażą informację o wymaganiach dla kandydatów, chętnym pomogą uzupełnić kwestionariusze do przyjęcia do służby, omówią poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, na co zwrócić uwagę i jak się przygotować.

Jeżeli uczestnicy spotkania będą zainteresowani tematem jak wyglądają pierwsze kroki w mundurze? Jak wygląda szkolenie podstawowe? Czym jest adaptacja zawodowa i kto jest zwolniony z jej odbycia? Również możemy porozmawiać na ten temat.

 

Zapraszamy!

Sobota 18 maja godzina 12:00 w budynku KPP w Wągrowcu.

 

  • zdjęcie przedstawia schody i drzwi do budynku KPP w Wągrowcu
Powrót na górę strony