Aktualności

Dwóch funkcjonariuszy z Wągrowca złożyło ślubowanie

Data publikacji 07.05.2024

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli dzisiaj uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie całego województwa wielkopolskiego, również w Wągrowcu.

Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 6 maja br. o godz. 12:00 odbyło się uroczyste ślubowanie 62 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk, który jako pierwszy przywitał ślubujących. Na uroczystym apelu obecni byli również Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu insp. Sławomir Piekut, podinsp. Adam Jurek oraz  mł.insp. Violetta Mójta.

Wśród zaproszonych gości obecni byli również przedstawiciele władz wojewódzkich, Komendanci Miejscy i Powiatowi woj. wielkopolskiego oraz Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu - przełożeni nowych policjantów. 

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk uroczyście wręczył nowo przyjętym policjantom ich legitymacje służbowe.  Pogratulował  im podjętej decyzji oraz podziękował za podjęcie się służby na rzecz bezpieczeństwa Wielkopolan. Podkreślił jak ważne jest dobre, merytoryczne przygotowanie do pełnienia służby podczas szkolenia podstawowego. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i planów. Zwrócił się również do rodzin ślubujących, pogratulował im, równocześnie poprosił o wyrozumiałość dla młodych policjantów, ponieważ służba w Policji ma wpływ także na życie prywatne.

Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Zajrzyj na dedykowaną stronę poniżej.

Osoby rozważające możliwość służby w naszych szeregach, zapraszamy na spotkanie.

W sobotę 18 maja o godzinie 12:00 w KPP w Wągrowcu.

Obecność na spotkaniu do niczego nie zobowiązuje, a dowiesz się czego możesz oczekiwać od Policji jako pracodawcy. Dowiesz się również jak wygląda proces rekrutacji, jak należy się do niego przygotować.

 

  • komendant idąc oddaje salut
  • policjanci w szeregach
  • fotografia policjantów stojących w szeregach
  • zastępcy komendanta wojewódzkiego stoją obok siebie
  • wprowadzanie pocztu sztandarowego na plac
  • dwóch policjantów stojący obok siebie
  • fotografia policjantów z rodzinami po uroczystości
Powrót na górę strony