Aktualności

Strzelcy zameldowali gotowość do zimy

Data publikacji 08.11.2023

„Akcja Zima” – to cyklicznie prowadzone działania Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomnych w Wągrowcu

W poniedziałek o godzinie 16:00 do Komendy Powiatowej Policji przybyli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomni Wągrowiec. Dowódca Kpt. ZS Krzysztof Drewicz po uprzednim uformowaniu oddziału, złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu insp. Macieja Kusza meldunek o rozpoczęciu „Akcji Zima 2023-2024”. 

Strzelcy” w trakcie jej trwania są w kontakcie z służbami odpowiedzialnymi za ratowanie życia i zdrowia osób. Współpraca wągrowieckiego oddziału Strzelca polega m. in na kontakcie z Policją. Dobrą praktyką jest stały kontakt dowódcy oddziału z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych KPP w Wągrowcu, do którego trafiają niepokojące sygnały o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji, gdzie pomóc może dzielnicowy.

Działania na rzecz osób bezdomnych i wymagających pomocy w związku z warunkami atmosferycznymi, są stale prowadzone przez służby w okresie niskich temperatur. Moralnym obowiązkiem każdego jest udzielenie pomocy pozostającej na mrozie osoby, która może wymagać opieki. Taka pomoc polega chociażby na krótkim zainteresowaniu i wezwaniu pomocy dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

 

  • uformowany szereg na korytarzu, na przeciwko komendant i kapitan Strzelców
  • komendant odbiera treść meldunku na piśmie
  • uformowany szereg na korytarzu, na przeciwko komendant i kapitan Strzelców
  • dowódca strzelców , komendant, kierownik rewiru dzielnicowych
Powrót na górę strony