Aktualności

Dzielnicowi KP Skoki promują bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży

Data publikacji 05.10.2023

W październiku policjanci prowadzący działania prewencyjne akcentują poprawę widoczności jako jeden z elementów podnoszących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, na uwadze mają tez inne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

Mł. asp. Krzysztof Kędziora i st. sierż. Monika Sawińska – dzielnicowi Komisariatu Policji w Skokach odwiedzili dzieci ze szkoły i przedszkola w Rejowcu.

Podczas spotkania z młodzieżą policjanci podkreślili kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich, poruszyli zagadnienia cyberprzemocy, praw do ochrony wizerunku, nagrywania i rozpowszechniania treści w internecie, a także konsekwencjami z tym wszystkim związanych.

Nie zabrakło również przekazania uwag dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły, w tym kontaktu z nieznajomymi, ale też widoczności pieszego, oraz co ją poprawia. Policjanci zachęcali do noszenia elementów ubioru odróżniających od otoczenia, z jasno-kolorowymi wstawkami i elementami odblaskowymi.

Policjanci znaleźli czas również dla przedszkolaków, którzy poznali jaką służbą jest Policja, czym się zajmują. Policjanci zwrócili uwagę przedszkolakom, że ważne jest, aby zawsze słuchały osób odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo. Pań w przedszkolu zarówno w sali, jak i na spacerach poza salą, a w domu swoich rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w służbie.

  • dzieci i policjanci stoją w sali - zdjęcie grupowe
  • policjanci prowadzą pogadankę z dziećmi, dzieci siedzą przed nimi na dywanie w kółku oni na krzesłach
  • policjanci siedzą na krzesłach, przed nimi na dywanie siedzę dzieci w kółku
  • policjanta zakłada osobie kamizelkę
  • policjant zakłada osobie kamizelkę
  • policjantka pomaga dziecku ubrać kamizelke
  • dwoje dzieci w kamizelkach z pałką i lizakiem
Powrót na górę strony