Aktualności

Za prowadzenie takiej plantacji można trafić do więzienia na okres do 3 lat

Data publikacji 18.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Skokach zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz całą aparaturę potrzebną do prowadzenia plantacji. W sprawie zatrzymano 38-letniego mieszkańca Skoków.

Policjanci Komisariatu Policji w Skokach realizując wcześniej podjęte ustalenia, zabezpieczyli 37 szt. krzewów konopi indyjskich. Rośliny we wczesnej fazie wzrostu znajdowały się w pomieszczeniu odpowiednio przygotowanym do prowadzenia plantacji.

Oprócz krzewów policjanci zabezpieczyli urządzenia służące prowadzeniu plantacji, które zgodnie z obowiązującymi przepisami ulegają przepadkowi.

Zatrzymany mężczyzna w rozmowie z policjantami tłumaczył, że prowadzona plantacja miała mu służyć na własny użytek. Prokurator Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. W sprawie wszczęto postępowanie w związku z naruszeniem art 63 ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii - uprawą konopi innych niż włókniste, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

  • zdjęcie pomieszczenia, gdzie na podłodze znajdują się donice z krzewami konopi indyjskich we wczesnej fazie wzrostu, do tego lampy i wiatraki
Powrót na górę strony