Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów! Metoda na węgiel

Data publikacji 14.09.2022

Wczoraj policjanci przyjęli dwa zawiadomienia o możliwości oszustwa. Zgłaszający nie otrzymali zamówionego węgla, pomimo wpłaty zaliczek. Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach.

Ostatnimi czasy niewątpliwie węgiel stał się towarem deficytowym i atrakcyjnym obszarem do działalności również tych nieuczciwych sprzedawców. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują także oszuści, którzy wręcz żerują na ludzkiej nieświadomości. Oczywiście wszystko dla chęci szybkiego, ale niezgodne z prawem wzbogacenia się.

Wczoraj w KPP w Wągrowcu jeden z mieszkańców powiatu wągrowieckiego zawiadomił, że za pośrednictwem portalu Facebook nawiązał kontakt z osobą która oferowała do sprzedaży ekogroszek Karlik. Po dokonaniu przedpłaty na na transport – niemal 2,7 tysiąca złotych, kontakt ze sprzedawcą urwał się. Sprzedawca nie dostarczył towaru, nie zwrócił też pieniędzy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie, tutaj pokrzywdzony wpłacił 3 tys. złotych zaliczki za węgiel od dostawcy podającego się że jest z Częstochowy. W trakcie dalszych czynności w tej sprawie pieniądze udało się odzyskać i spowrotem trafiły na konto pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie zwłaszcza zamieszczone w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt.

Powrót na górę strony