Aktualności

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca w porę został zatrzymany przez mundurowych

Data publikacji 20.06.2022

O obecności pijanego kierowcy policjanci dostali sygnał od świadka jego niebezpiecznej jazdy. Kierujący busem marki Renault Master zahaczał pobocza i niebezpiecznie zbliżał się do innych uczestników ruchu.

W piątek około godziny 9:30 policjanci udali się na drogę Skoki – Wągrowiec, gdzie w okolicach Przysieki miał znajdować się kierujący białym busem, który miał znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci zauważyli jadącego busa, którego kierujący początkowo nie zareagował na podawany sygnał do zatrzymania. Jak się okazało, kierowca nie do końca był świadomy, co się wokół niego dzieje. Po chwili jednak był on już w rękach mundurowych.

36-letni mężczyzna był pracownikiem jednej z firm budowlanych funkcjonujących w powiecie Wągrowieckim. Kiedy został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki Policji, przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 4 promile alkoholu. Dorosły mężczyzna aby wprowadzić się w taki stan musiałby wypić chwilę przedtem około 1 litra wódki.

Według danych zamieszczonych na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, stan w jakim znajdował się mężczyzna stanowił niebezpieczeństwo dla innych ale i jego samego.

Przekazany został pod opiekę pracodawcy, który zadecyduje jakie konsekwencje wyciągnie wobec pracownika, niezależnie od tego grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności grzywna min. 5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony