Aktualności

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Boże Ciało ”

Data publikacji 14.06.2022

Długi weekend to tradycyjnie już okres wzmożonej pracy policjantów. W tym czasie będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach w miejscach wypoczynku, a także podczas sprawowanych liturgii i tradycyjnych procesjach.

Policjanci spodziewają się, że największy ruch na drogach regionu będzie można zauważyć w środę w godzinach popołudniowych i w niedzielę 19 czerwca.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend- Boże Ciało” oparta w głównej mierze na policjantach z pionu ruchu drogowego polegać będzie w głównej mierze na czuwaniu nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Zwróceniem szczególnej uwagi nie tylko na kierujących samochodami, ale także motocyklami przekraczającymi dopuszczalną prędkość.

Policjanci w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali uprawnienia do kierowania pojazdem, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą  stan trzeźwości kierowcy. Funkcjonariusze będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym.

Dodatkowo policjanci wezmą udział w zabezpieczeniach dróg podczas procesji Bożego Ciała – zwracamy się tutaj do kierowców o wyrozumiałość dla katolickiej tradycji i stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

Niezmiennie apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach !

Powrót na górę strony