Aktualności

Przedwakacyjne spotkanie ze specjalistami od ruchu drogowego

Data publikacji 13.06.2022

Przedszkolaki z Czerwonego Kapturka w Wągrowcu gościli dziś policjantów, starszego specjalistę Biura Ruchu Drogowego WORD w Pile Ireneusza Michniaka i Rafała Balcera ze Szkoły Nauki Jazdy Camaro

Zbliżają się wakacje i z tej okazji warto realizować zajęcia z poprawiające bezpieczeństwo dzieci. Lekcje temu poświęcone realizowane sa przez nauczycieli zwłaszcza w czerwcu n agodzinach wychowawczych. Zajęcia takie prowadzą też policyjni profilaktycy i dzielnicowi.

Bezpieczne wakacje to też bezpieczeństwo dzieci w  ruchu drogowym.  Przeprowadzone wspólne działania z zakresu prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, na oznakowanych przejściach dla pieszych z sygnalizacją i bez, a także wykorzystanie elementów odblaskowych do poprawienia bezpieczeństwa, powodują utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Prelegenci podczas zajęć wykorzystali tubę imitującą działanie elementów odblaskowych i symulator przejścia dla pieszych. Dzieci odbyły również egzamin z przejścia przez pasy. Wszystkie z wynikiem pozytywnym. Nagrodą były elementy odblaskowe w postaci zawieszek i worków.

Zobacz zdjęcia na naszym facebooku

 

Powrót na górę strony