Aktualności

Dzięki sprawnej interwencji skockich policjantów życie młodego mężczyzny zostało uratowane

Data publikacji 08.06.2022

Bardzo trudna interwencja, ale ze szczęśliwym finałem miała miejsce we wtorek w ubiegłym tygodniu w Skokach. Policjanci nie dopuścili aby mieszkaniec Skoków rzucił się pod szynobus.

We wtorek w ubiegłym tygodniu tuż po godzinie 23:00 policjanci otrzymali sygnał, że młody mężczyzna ma zamiar popełnić samobójstwo. Bardzo szybkie działanie patrolu interwencyjnego w składzie sierż. sztab. Krzysztof Kutzner i st. sierż. Monika Kowalska i ustalenie potencjalnego miejsca przebywania mężczyzny było w tym działaniu kluczowe. Okazało się bowiem, że mężczyzna mógł pójść na torowisko mając zamiar skończyć swoje życie rzucając się pod pociąg, który lada chwila miał tamtędy przejechać.

Policjanci dostrzegli desperata na nasypie przy wiadukcie kolejowym w centrum Skoków. Nie miał on zamiaru odpuścić i na widok policjantów zaczął biec po torowisku.

Policjanci o zaistniałej sytuacji poinformowali dyżurnego i ruszyli w pościg. Dyżurny o prowadzonych działaniach na torach natychmiast poinformował dyspozytora kolei, aby wstrzymał czasowo ruch szynobusów na tym odcinku, co dawało względne bezpieczeństwo.

Po chwili policjanci dogonili mężczyznę i sprowadzili z torowiska. Po wystudzeniu pierwszych emocji i uspokojeniu mężczyzny otworzył się on przed policjantami zdradzając motywację swojego działania.

W chwilach zwątpienia szukanie rozwiązania w odebraniu sobie życia, jest najgorszym rozwiązaniem. Wyjście z życiowych rozterek choć jest bardzo trudne, to po przezwyciężeniu słabości człowiek wychodzi z takiej próby mocniejszy. Mężczyźnie po przeprowadzonej interwencji została zapewniona pomoc medyczna.

  • Policjanci patrolu interwencyjnego idą wzdłuż torowiska
Powrót na górę strony