Aktualności

Motocykliści rozpoczęli sezon

Data publikacji 10.05.2022

Wągrowiecka Policja zabezpieczała imprezę otwierającą sezon motocyklowy. Było bardzo dużo uczestników, a wszystko odbyło się sprawnie i bezpiecznie, o co również postarali się organizatorzy imprezy.

To już stało się tradycją że wraz z nadejściem cieplejszych dni, motocykliści dają znać o swojej obecności poprzez organizowanie imprez otwierających sezon. Podobnie było w tym roku.

Przy tej okazji warto przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu o obecności motocyklistów, których wraz z poprawą pogody pojawia się coraz więcej.

Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe, niż kierowcy samochodów.

Dlatego niezmiernie istotne są zasady, jakimi powinni kierować się motocykliści. Odpowiedni ubiór, kombinezon to podstawa, kask ochronny to niezbędne minimum i obowiązek.

Fundamentem bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem, samochodem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nie uwagę, chociażby poprzez przysłowiowe "patrzenie w lusterko". Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

  • fotografia przedstawia policjanta ruchu drogowego i członka klubu moto wągrowiec
Powrót na górę strony