Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna „Majówka”

Data publikacji 28.04.2022

Długi weekend majowy, to tradycyjnie przeznaczany czas na odpoczynek. Często rozpalamy pierwszego grilla, organizujemy rowerowe wycieczki krajoznawcze. Wybieramy się na krótkie wycieczki. O czym musimy pamiętać?

 

Są miejsca, które z pozoru mogą wydawać się idealne na grilla, jednak nie wszędzie możemy go rozpalić. Podobnie jest z ogniskiem. Korzystając z ogólnodostępnych miejsc rekreacji ognisko czy grilla można zrobić tylko w miejscach wyznaczonych. Przestrzegamy przed rozpalaniem ognisk i grilla na terenach leśnych, co było już przedmiotem policyjnych interwencji, zwłaszcza w lasach nad jeziorem w Wągrowcu.

Przy okazji pamiętajmy, aby podczas spotkań ze znajomymi, przestrzegać przepisów dotyczących zakazu spożywania alkoholu w ogólnodostępnych miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do spożycia na miejscu w punkach ich sprzedaży.
 

Wielu na majówkę postanowi wyjechać, czy to odwiedzić rodzinę, czy to na wycieczkę, stąd będą prowadzone działania na drogach.

Spodziewajmy się kontroli ruchu, trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów, liczby przewożonych osób. Policjanci będą reagować na wszystkie przewinienia kierowców, stąd apel o jazdę zgodnie z przepisami, bez pośpiechu.

Bezpieczny dom

Przed wyjazdem na wypoczynek musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszych mieszkań i domów. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale my sami możemy zminimalizować to ryzyko. Pozamykajmy okna i drzwi, w domach pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych i innych pomieszczeń gospodarczych.

Życzliwy sąsiad jest jednak najlepszym zabezpieczeniem mieszkania. Poprośmy przed wyjazdem swoich zaprzyjaźnionych sąsiadów, aby zwrócili uwagę co się dzieje z naszym mieszkaniem. Możemy powierzyć im także klucze aby co jakiś czas otworzyli okno lub wieczorem włączyli światło. Taką opieką będziemy mogli się im odwdzięczyć w trakcie ich wyjazdu.


 

Powrót na górę strony