Aktualności

Uciekał przed Policją, bo sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów.

Data publikacji 22.04.2022

Gdy policjanci chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, podjął decyzję o ucieczce. Teraz grozi mu nawet kara 5 lat pozbawienia wolności.

W środę wczesnym rankiem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wągrowieckiej komendy, chcieli zatrzymać do kontroli Citroena DS4. Kierujący samochodem po nadaniu sygnału do zatrzymania, zamiast się zatrzymać, postanowił uciec. Policjanci podjęli pościg, który kontynuowali jeszcze po drogach powiatu żnińskiego. Powiadomieni o pościgu policjanci ze Żnina gotowi byli wspomóc wągrowieckich funkcjonariuszy.

W okolicach miejscowości Tonowo/Wiewiórczyn w powiecie Żnińskim, prowadzący pościg utracili kontakt z uciekinierem. Jednak po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Żnina. Mężczyzna został doprowadzony do wągrowieckiej komendy na dalsze czynności.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Żnina. Tłumaczył się, że chciał uciec, bo posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Szubinie zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny pobrano również krew do analizy w związku z podejrzeniem kierowania w stanie po użyciu środków odurzających.

Konsekwencje dla uciekającego przed patrolem Policji są naprawdę poważne. W pierwszej kolejności kierujący podlega karze pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. Poza tym obligatoryjnie otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów przez okres od roku do 15 lat. I dodatkowo może zostać ukarany grzywną. To że kierujący posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów, jest dodatkową okolicznością obciążającą.

Powrót na górę strony