Aktualności

Święta Wielkiej Nocy - działania Policji

Data publikacji 15.04.2022

Ruch na drogach, w sklepach i na bazarach już teraz jest wzmożony, a będzie tylko „gęstniał”. Oczywiście nad bezpieczeństwem podróżnych, każdego dnia czuwać będą policjanci. Warto jednak samemu odpowiednio przygotować się do tych wyjątkowych dni, żeby móc bez przykrych niespodzianek dotrzeć do najbliższych i spokojnie spędzić z nimi ten szczególny czas. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i naszego dobytku w dużej mierze zależy od nas samych.

Tłok na parkingach przed galeriami handlowymi, wzmożony ruch na ulicach, w sklepach, wszechobecny pośpiech widoczny wśród osób poruszających się po chodnikach to wyraźny zwiastun Świąt Wielkanocnych. Te wyjątkowe dla wielu z nas dni poprzedzone są jednak mnóstwem gorączkowych przygotowań i zakupów, które często z braku czasu realizujemy na ostatnią chwilę.

W dniach poprzedzających Święta oraz w ich trakcie policjanci ruchu drogowego, którzy będą strzec porządku na naszych drogach, pojawią się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych, celem zapewnienia płynności ruchu. Pod specjalnym policyjnym nadzorem znajdzie się stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, a także prędkość pojazdów. Każdy kierowca musi liczyć się z tym, że naruszenia obowiązujących przepisów oraz zachowania stwarzające zagrożenie dla innych użytkowników dróg, będą przez funkcjonariuszy bezwzględnie piętnowane.

Apelujemy o rozsądek podczas podróży.

  • Policjant prowadzący kontrolę prędkości przy drodze wojewódzkiej
Powrót na górę strony