Aktualności

Ukrywali się przed organami sprawiedliwości, zostali zatrzymani

Data publikacji 01.03.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ubiegłym tygodniu zatrzymali 7 osób na podstawie zarządzeń i nakazów. Dzięki przekazanym ustaleniom odnaleziono również dwie osoby za którymi wydany był list gończy - jedna z nich zatrzymana została przez policjantów z Wydziału Ochrony i Poszukiwania osób KWP w Poznaniu na terenie Gdyni, a z kolejną osobą czynności procesowe wykonano na terenie Niemiec.

Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta i 6 mężczyzn. Zatrzymani nakazem Sądu Rejonowego w Wągrowcu doprowadzeni zostali do zakładów karnych i aresztów śledczych na terenie Wielkopolski, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zasądzone kary sięgają od kilku dni do kilku miesięcy pozbawienia wolności, za popełnione wykroczenia i przestępstwa. Wśród nich: uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, przestępstwa skarbowe polegające na niewystawianiu faktur, nielegalne posiadanie broni i amunicji, a także prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Od początku roku policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań Osób Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu zatrzymali 42 poszukiwane osoby z których 6 na podstawie listów gończych. Wszystkie albo uchylały się od zasądzonych wyroków albo unikały przedstawicieli szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Dziś odbywają zasądzone wyroki, uczestniczą w czynnościach Prokuratury i Sądu.

Powrót na górę strony