Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Klasy mundurowe w KPP w Wągrowcu

Data publikacji 09.10.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zrealizowali kolejne zajęcia z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu. Młodzież ucząca się w klasach o profilu Bezpieczeństwo Publiczne odwiedziła wągrowiecką jednostkę Policji.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu prowadzą zajęcia dla uczniów klas mundurowych na podstawie Ramowego Programu Wsparcia Dydaktycznego Kadetów z klas objętych patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Patronat nad klasami mundurowymi polega na czynnym wsparciu dydaktycznym młodzieży poprzez realizację zajęć z dziedzin dotyczących służby w Policji.

W poniedziałek uczniowie pierwszych klas zapoznali się z funkcjonowaniem jednostki. Zapoznali się z pracą policjantów różnych pionów i specjalizacji. Przed nami wykłady dotyczące ochrony informacji niejawnych, źródłach i rodzajach dowodów w postępowaniu karnym, struktury organizacyjnej Policji, bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni i odpowiedzialności prawnej w zakresie nieprzestrzegania przepisów w tej materii.

Bardzo ciekawymi okazały się zajęcia z elementami musztry policyjnej. Mundurowi mieli okazję poznać jak to jest być funkcjonariuszem prewencji biorącym udział w działaniach pododdziału zwartego podczas zabezpieczeń. Specjalnie dla młodzieży zaaranżowano scenariusze, gdzie wymagane jest użycie sprzętu PZ.

Nastolatkowie, którzy niedługo będą ubiegać się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów, najpierw zapoznali się ze skutkiem działania prędkości, nierozważnych decyzji kierujących i innych konsekwencji jakie wiążą się z poruszaniem się pojazdem. Ogromne wrażenie zrobiły zabezpieczone przez policjantów pojazdy uczestniczące w wypadkach.

Powrót na górę strony