Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Wapna zadziałał na rzecz małego Klemensa

Data publikacji 08.10.2018

W sobotę w Wapnie odbył się festyn charytatywny dla zmagającego się z niepełnosprawnością 4-letniego Klemensa. Policjanci wsparli te działania, przy okazji promując bezpieczeństwo.

Dzielnicowy z Wapna aktywnie włączył się w działania na rzecz małego Klemensa. Klimek urodził się jako skrajny wcześniak. Zaraz po urodzeniu musiał poddać się szeregu operacji ratujących jego życie. Trzykrotnie przechodził operację wymiany zastawki. Aby dalej się rozwijać przechodzi stałą rehabilitację. Dziś ma 4 lata i niezbędnym elementem w jego rehabilitacji jest zakup pionizatora, co niestety przewyższa możliwości finansowe rodziców.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno zorganizowało festyn charytatywny, aby wspomóc Klemensa. Do akcji włączył się również dzielnicowy z Wapna sierż. sztab. Jarosław Sytek. Policjant zorganizował dla uczestników festynu tor przeszkód do przebycia w alko i narkogoglach. Nadto uczestnicy festynu mogli obejrzeć policyjny sprzęt, porozmawiać o istotnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Dzielnicowy przekazał organizatorom licytacji Sierżanta Pyrka. Maskotka Wielkopolskiej Policji uzyskała dla Klimka 100 złotych.

Powrót na górę strony