Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie i świeceniu przykładem rozmawiali policjanci z dziećmi z Łosińca

Data publikacji 25.09.2018

Prewencji i dobrych treści nigdy dość. Policjanci przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie wśród przedszkolaków w Łosińcu. Przekazali również elementy odblaskowe.

Działania policjantów skierowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób najmłodszych trwają w ramach akcji "Bezpiecznej drogi do szkoły". Policjanci wręczają również pozyskiwane z różnych źródeł elementy odblaskowe. Takie działanie jest częścią akcji Informacyjno - edukacyjnej "Świeć Przykładem - Podaj Dalej".

Świećmy przykładem, podajmy odblask dalej, bądźmy świadomi i bezpieczni na drodze!

  • Poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym używaj elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że poruszasz się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
  • Odblaski noś tak, aby były widoczne w światłach jadących pojazdów! Odbiją wtedy światło padające z reflektorów samochodu dając sygnał kierującemu pojazdem, że po drodze porusza się człowiek.
  • Przy zakupie odblasku zwróć uwagę czy został na nim umieszczony znak CE. Brak tej informacji oznacza, że jest to gadżet w jaskrawym kolorze, który nie spełnia wymogów technicznych.
  • Światło odbite elementu odblaskowego powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 metrów.
  • Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego najpierw oświetlają dół jego sylwetki, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.
  • Umieszczaj odblaski na wysokości kolan, dłoni, w okolicach środka klatki piersiowej i pleców.
  • Niezależnie od tego gdzie się poruszasz i o jakiej porze (w mieście czy poza nim, w dzień czy o zmroku), w warunkach niedostatecznej widoczności dla własnego bezpieczeństwa, noś elementy odblaskowe.
  • Koniecznie zadbaj, aby dzieci i osoby starsze stosowały elementy odblaskowe we właściwy sposób.

Przekaż element odblaskowy swoim bliskim, przyjaciołom, rodzinie, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

DZ

Powrót na górę strony