Działania policjantów na polu profilaktyki społecznej

Wizyta dzielnicowego w przedszkolu

Jednym z zadań, jakie stoją przed dzielnicowymi, jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców podległego rejonu służbowego. Stąd między spotkania z najmłodszymi i rozmowy o bezpieczeństwie.

Aspirant sztabowy Dariusz Szymczak zgodnie z zadaniami, jakie wpisują się w służbę dzielnicowego, odwiedził dzieci przedszkola w Łeknie. Tematyka spotkań obejmowała bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z poruszaniem się po drogach, wskazaniem jakie zabawy są niebezpieczne, a także gdzie nie wolno się bawić, bo może się to źle skończyć.

Ze strony najmłodszych nie brakowało pytań związanych ze służbą w Policji. Dzieci śmiało dzieliły się także swoimi doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa, opowiadając różne ciekawe historie.

Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał element odblaskowy, który poprawia widoczność na drodze. Dzieciom wyjaśniono, jak ważne jest korzystanie z odblasków i zachęcono do noszenia ich czy to w formie zawieszki na plecak, opaski na przedramię, czy kamizelki podczas jazdy rowerem.