Coraz więcej zatrzymanych praw jazdy, kierowcy wolniej! - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Coraz więcej zatrzymanych praw jazdy, kierowcy wolniej!

Data publikacji 02.03.2021

W ostatnim czasie niemal codziennie policjanci zatrzymują prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości. Niestety wraz z poprawą pogody zwiększa się ilość kierowców, którzy decydują się na łamanie przepisów właśnie poprzez przekraczanie prędkości.

Tylko dzisiaj przed południem policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym – kontrole te miały miejsce w Popowie Kościelnym.

Prędkość przekraczają . 130km/h, 126 km/h, 106 km/h, 109 km/h, to prędkości odnotowane podczas dokonywania pomiarów w miejscach, gdzie nie powinno przekraczać się 50 km/h

Prędkość przekraczają zarówno kobiety i mężczyźni, młodzi kierowcy, jak i ci bardziej doświadczeni. 25 lutego uprawnienia utracił jadący z prędkością 130 km/h 20 latek, dwa dni później 55-latek jechał z prędkością 106 km/h.

Apelujemy o rozsądek! Znak D-42 (obszar zabudowany) to dla kierowcy wyraźny sygnał, który oznacza ZWOLNIJ do 50km/h ! Wszyscy kierujący, którzy nie stosują się do tej prostej zasady, muszą liczyć się z tym, że podczas kontroli zdobędą punkty karne, uiszczą stosowną grzywnę, a w skrajnych przypadkach utracą prawo jazdy.

 

 

  • fotografia przedstawia policjanta ruchu drogowego zatrzymującego przy użyciu tarczy sygnałowej pojazd