Kierowco masz ciężką nogę? Uważaj na policjantów z grupy SPEED - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Kierowco masz ciężką nogę? Uważaj na policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 26.02.2021

Policjanci działający w wyspecjalizowanej komórce w ramach struktur Wydziału Ruchu Drogowego, skutecznie radzą sobie z piratami drogowymi. Przekonał się o tym 23-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego.

Wczoraj przed południem. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli w związku z przekroczeniem przez niego dopuszczalnej prędkości o 92 km/h. Jadący z prędkością 142 km/h w obszarze zabudowanym peugeot, został zauważony przez policjantów w miejscowości Krosno pod Wągrowcem. Policjanci nałożyli na mężczyznę 500 złotowy mandat karny i 10 punktów, dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Kierowca bez wyobraźni, to w tym konkretnym przypadku, zbyt mało dosadne określenie. Okazało się bowiem, że ten młody kierowca zbyt często łamał przepisy kodeksu drogowego. Po upływie trzech miesięcy nie będzie mógł odzyskać prawa jazdy z uwagi na przekroczenie liczby 24 punktów karnych. W zamian tego będzie musiał podejść do egzaminu kontrolnego. Jeżeli go nie zda za pierwszym razem, utraci na dobre zdobyte wcześniej uprawnienia. Wówczas musi rozpocząć nowy kurs i zdać egzaminy na zasadach jak każdy, kto wcześniej prawa jazdy nie miał. 

  • Zdjęcie przedstawia licznik samochodowy wskazujący bardzo dużą prędkość