Przez szaleńczą jazdę stracił uprawnienia na 3 miesiące - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Przez szaleńczą jazdę stracił uprawnienia na 3 miesiące

Data publikacji 08.02.2021

700 złotowy mandat i 20 punktów karnych – taka jest konsekwencja braku rozwagi młodego wągrowczanina, który został zatrzymany przez patrol wągrowieckiej drogówki w samym centrum miasta.

W ubiegły czwartek wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili czynności pomiarowo kontrolne przy ul. Cysterskiej w Wągrowcu. Krótko przed godziną dwudziestą policjanci dokonali pomiaru samochodu Seat Leon.

Sposób jazdy kierującego dalece odbiegał od zasad bezpieczeństwa ruchu w obszarze zabudowanym. Dokonany pomiar wykazał prędkość 113 km/h dodatkowo 23-latek wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, co również jest zabronione.

Zatrzymany mężczyzna swój pośpiech tłumaczył tym, że nie chce spóźnić się do pracy. Lecz przez myśl mu nie przeszło, że po drodze może wydarzyć się coś, co sprawi, że w ogóle do tej pracy nie dojedzie. Za przekroczenie prędkości na kierowcę została nałożona grzywna 500 złotych i 10 punktów karnych, dodatkowe 200 złotych i 10 punktów karnych to grzywna za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Do najgorszego nie doszło, a młody kierowca zyskał czas do namysłu aby zrozumieć, że na drodze bezpieczeństwo każdego jej uczestnika jest wartością najwyższą.