Policjanci odzyskali skradzionego golfa - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Policjanci odzyskali skradzionego golfa

Data publikacji 01.02.2021

Dzisiaj przed południem policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki VW Golf. Wart 22 tysiące złotych pojazd został odzyskany. Podejrzany o kradzież 28 letni mieszkaniec Wągrowca został zatrzymany.

Kilkanaście minut przed południem dyspozytor numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf 6 generacji. Warty około 22 tysiące złotych pojazd zaparkowany był przed posesją w centrum Wągrowca. Na miejsce wysłano policjantów, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Jednocześnie zadaniowano patrole w służbie do poszukiwań za skradzionym pojazdem.

Podjęte w trakcie działań ustalenia, pozwoliły na szybkie odzyskanie skradzionego pojazdu. Kilkanaście minut po godzinie 13-tej właściciel został poinformowany o jego odnalezieniu. Znajdował się on na terenie prywatnej posesji na obrzeżach miasta. Tam mieszka brat pokrzywdzonego, który to najpewniej odpowiedzialny jest za dokonanie kradzieży.

Mężczyzna ten został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, gdzie oczekuje na postawienie zarzutów. Wówczas też jako podejrzany będzie miał możliwość złożenia wyjaśnień. Kradzież pojazdu jest przestępstwem za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • Fotografia przedstawia szarego Volkswagena Golfa 6 na podwórzu prywatnej posesji obok budynku gospodarczego - stare budownictwo
    samochód