Kierowca autobusu wiozącego dzieci do szkoły ukarany 500 zł mandatem - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Kierowca autobusu wiozącego dzieci do szkoły ukarany 500 zł mandatem

Data publikacji 01.09.2020

Dzisiaj około 7 rano policjanci zostali poinformowani o zatrzymaniu autobusu wiozącego dzieci do szkoły. Sposób poruszania się pojazdu spowodował, że dzieci ze strachu bały się wsiąść do autobusu, aby jechać dalej z kierowcą. Bezpośredni świadkowie jazdy autobusu po lokalnych krętych i wąskich drogach gminy Wągrowiec, postanowili zainterweniować, zatrzymać kierowcę i zgłosić sprawę Policji.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustalili okoliczności całej sprawy. Okazało się że kierowca chwilę wcześniej ominął jeden z przystanków, gdzie dzieci stanęły w taki sposób, że ich nie zauważył. To spowodowało, że musiał się cofnąć, co opóźniło planowy przejazd. Kierowca postanowił jednak nadrobić czas przez zwiększenie prędkości. Dzieci które wiózł ze sobą, zaraz po zatrzymaniu pojazdu wyszły z autobusu i zapłakane powiedziały, że boją się nim jechać.

Policjanci zakwalifikowali zachowanie kierującego autobusem jako stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym inne niż kolizja i nałożyli na kierowcę 500 złotowy mandat karny.

Pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza jak ma się pod opieką innych ludzi. Kierowca autobusu wiozącego dzieci do szkoły, cieszy się większym niż zwykle zaufaniem zwłaszcza rodziców. Drodzy kierowcy pamiętajcie o tym i bezpiecznej drogi!