BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Data publikacji 31.08.2020

Wakacje zbliżają się już do końca, czas więc przygotować się do przywitania nowego roku szkolnego. Aby czas powrotu do szkoły był bezpieczny dla nas i naszych dzieci, nie zapominajmy o zagrożeniach, które mogą nas w tym czasie spotkać.

Policjanci jak co roku, czuwać będą nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkoły. Co więcej, ze wzmożoną siłą zadbają o ich bezpieczeństwo, a także ład i porządek publiczny, aby nie tylko w ten ważny dla uczniów dzień czuły się bezpiecznie.

Patrole policyjne będziemy mogli spotkać w miejscach zagęszczonego ruchu komunikacyjnego przy placówkach oświatowych. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dogodnych rozwiązań komunikacyjnych .

Będziemy zwracać uwagę na naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do i ze szkoły. Nie będzie taryfy ulgowej dla osób narażających innych na niebezpieczeństwo w komunikacji. Nie jedźmy na ostatnią chwilę do szkoły, bo to rodzi skłonność do łamania przepisów i niebezpiecznych zachowań.

Kiedy mamy pod opieką pierwszoklasistów, dobrze jest kilkukrotnie przejść z nim trasę do szkoły, aby zwrócić uwagę na niebezpieczne miejsca, wytłumaczyć, jak należy się poruszać po drogach.

Wszystkim bez wyjątku życzymy bezpiecznego powrotu do szkoły!