Uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu

Data publikacji 20.08.2020

Wzorowa postawa pani Magdaleny i Adama! Mieszkańcy Chodzieży poruszając się DW 190 prowadzącej z Margonina do Wągrowca, w miejscowości Oporzyn zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj rano. Około godziny 9:20 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła pani Magdalena informując, że zatrzymali pijanego kierowcę. „Jechał wężykiem i go zatrzymaliśmy, a teraz stoimy za nim”.

Zachowanie się jadącego na drodze opla, wysoce uprawdopodabniało, że jego kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości. W pewnym momencie zjechał na środek jezdni omal doprowadzając do zderzenia. Gdy w Oporzynie skręcił na jedną z dróg lokalnych zatrzymał się przed polem. W tym momencie jadący za nim pan Adam podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Po przyjeździe patrolu Policji wszystko się stało jasne. 42-letni mieszkaniec Próchnowa zgodnie z przewidywaniami był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się około 3,5 promila alkoholu, co jest wartością, która niejednemu człowiekowi sprawia duże kłopoty. Sprawna reakcja jadących za nimi mieszkańców Chodzieży i ich zdecydowane działanie, być może nie doprowadziło do większej tragedii.

Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz za swe zachowanie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.