Policjanci zatrzymali poszukiwanego i odzyskali kradziony rower - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Policjanci zatrzymali poszukiwanego i odzyskali kradziony rower

Data publikacji 24.07.2020

W środowe popołudnie policjanci z Komisariatu Policji w Skokach odebrali dwa różne zgłoszenia. Jedno dotyczyło samowolnego oddalenia się podopiecznego z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, a godzinę później mieszkanka Skoków zawiadomiła o kradzieży roweru Giant.

Skocki dzielnicowy asp. Krzysztof Rubert, powiązał obydwa zdarzenia. Wyszedł z założenia, że nieletni uciekinier, aby ułatwić sobie w ucieczkę, mógł ukraść rower spod sklepu w Skokach. To założenie, jak się później okazało, było jak najbardziej trafne. Teraz trzeba było go znaleźć.

Dzielnicowy ustalił, że przez miejscowości jego rejonu przemieszczał się nastolatek na rowerze. Jechał w kierunku Gniezna. Był to strzał w dziesiątkę. 16-letni uciekinier został zatrzymany w pobliżu miejscowości Sławno koło Kiszkowa w powiecie Gnieźnieńskim. Poruszał się na skradzionym godzinę wcześniej rowerze.

Nieletni trafił z powrotem do ośrodka z którego uciekł, usłyszał również zarzut kradzieży wartego 2,5 tysiąca roweru. Dalszym jego losem zajmie się Sąd Rodzinny. Po odstawieniu nastolatka do ośrodka, policjanci zwrócili rower właścicielce.

Przy okazji zwracamy uwagę na jeden szczegół, który nie umknął podczas całej tej sytuacji. Rower użytkuje syn właścicielki. I choć jest on wartościowy, to był pozostawiony bez opieki pod sklepem. Ciśnie się na usta stare powiedzenie „okazja czyni złodzieja” - tak było w tym przypadku. Jednak kiedy tylko możemy przeciwdziałajmy takim okazjom i stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia do rowerów – łańcuchy, linki.