Pierwszy weekend wakacji za nami - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Pierwszy weekend wakacji za nami

Data publikacji 29.06.2020

W naszym powiecie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Kierowcy i mieszkańcy powiatu zadbali aby policjantom nie zabrakło pracy. Choć podsumowując weekend uważamy, że był on bezpiecznym, to można powiedzieć, że trochę się działo. Policjanci podejmowali 58 interwencji. Część z nich wynikało z awantur domowych, zakłócenia porządku i spokoju publicznego, a także bezpieczeństwa na drogach. W weekend realizowaliśmy również zadania związane z bezpiecznym przebiegiem wyborów. W trakcie ich trwania nie odnotowaliśmy żadnych incydentów.

W sobotę 27 czerwca w Potrzanowie kierujący sam. m-ki Skoda Superb przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 68 km/h Policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego, sprawa będzie miała finał w sądzie.

Policjanci kontrolujący prędkość w Morakowie, zatrzymali kierującego sam. m-ki Ford C Max. Mieszkaniec Rogowa przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 71 km/h. Poruszał się z prędkością 121 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50-tka. Mężczyźnie zatrzymano dokument prawa jazdy. Ten kierujący również będzie dowodził swoich racji podczas postępowania sądowego.

10 minut później w tym samym miejscu kierujący sam. m-ki Audi nr rej. PWA MN56 przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 86 km/k. 400- złotowy mandat i 10 punktów karnych da ukaranemu do myślenia, natomiast zatrzymany dokument prawa jazdy, uniemożliwi mu popełnianie dalszych wykroczeń drogowych przez co najmniej 3 miesiące.

Tego dnia około 17:40 kierujący sam. m-ki Mercedes Vito w wyniku niezachowania należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu, uderzył w tył samochodu. marki Hyundai, który to z kolei uderzył w tył sam. m-ki Toyota Corolla nr rej. Za spowodowanie mini karambolu kierowca Mercedesa został ukarany 200 złotowym mandatem.

W sobotę około godziny 21:00, na ulicy Solnej w Wapnie, kierująca Peugeotem wpadła w poślizg i zjechała na pobocze. Samochód dachował. Ani kierująca ani pasażerowie nie doznali poważniejszych obrażeń. Skończyło się na siniakach i 250 złotowym mandacie.

W Skokach przy ul. Akacjowej, jeden z mieszkańców miasta postanowił ugasić pragnienie piwem, za które nie zapłacił. Drogo go to kosztowało – za kradzież alkoholu policjanci ukarali mężczyznę mandatem 500 złotych.

W Krośnie kierujący motocyklem BMW przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Mężczyzna będzie musiał odmówić sobie jazdy nie tylko na motocyklu, przez co najmniej 3 miesiące.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci wykonywali czynności w związku ze zgłoszeniem zakłócania ciszy i urządzania „wyścigów” przez młodych kierowców na parkingu przy Aquaparku. Podczas kontroli pojazdów w jednym z nich ujawniono amfetaminę. Jak wstępnie ustalono, kierowca 22-letni wągrowczanin znajdował się po wcześniejszym zażyciu tego środka. Mężczyzna został zatrzymany. Wynik laboratoryjny pobranej krwi zadecyduje o dalszym kierunku postępowania w tej sprawie.