Bezpieczny weekend – Boże Ciało - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Bezpieczny weekend – Boże Ciało

Data publikacji 10.06.2020

Przed nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, ładna pogoda z pewnością wpłynie na ruch. Często będziemy się przemieszczać, aby odwiedzić swych bliskich. Spodziewamy się więcej pojazdów, motocyklistów i rowerzystów, stąd na drogach należy spodziewać się zwiększonej liczby policjantów.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna.

Pamiętajmy, że w czwartek w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje. Do uczestników procesji i organizujących je parafii apelujemy o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do rekomendacji wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Do kierowców apelujemy, aby nie stresowali się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z powodu procesji i stosowali się do poleceń policjantów, którzy na potrzeby ich bezpiecznego przeprowadzenia, będą kolejno zamykać i otwierać poszczególne odcinki dróg.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

O wyjeździe informujmy tylko zaufane osoby. Chwalenie się wyjazdem w mediach społecznościowych nie jest dobrym pomysłem. Musimy mieć na myśli fakt, że są osoby, które mogą wykorzystać fakt naszej nieobecności, aby okraść dom, czy mieszkanie.