Aktualności

Oszuści wciąż aktywni, podajemy kolejny przykład działania, OSTRZEŻMY SWYCH BLISKICH!

Data publikacji 21.05.2020

„Oszust prowadził umiejętnie rozmowę, przekazując jednocześnie instruktaż, co mężczyzna ma robić i jak się zachowywać podczas wizyty w banku, m. in. polecił założyć seniorowi możliwość elektronicznej bankowości. Po krótkim czasie, oszust poinformował seniora, że wykona kilka przelewów z jego rachunku tytułem zapłaty (…) Następnie oszust podający się za policjanta poprosił o sms z banku. Mężczyzna nie był świadomy jakie otrzymuje wiadomości i podał kody potwierdzające przelewy…”

To jest historia z 19 maja z Ostrowa Wielkopolskiego, tam 73-letni mężczyzna stracił wszystkie swoje oszczędności, oszust zaciągnął na niego również kredyt. Straty jakie doznał przestępczym działaniem wyniosły 120 tys. złotych

Cały artykuł przygotowany przez ostrowskich policjantów: KLIKNIJ TUTAJ

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie dzwonią do ludzi w takich przypadkach, jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty żadnych kwot pieniędzy!!! Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Niestety często dopiero po wszystkim ofiara orientuje się, że została oszukana.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentu o działaniu oszustów.