Wielkopolska - oszuści i złodzieje nie próżnują. Ostrzegamy! - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Wielkopolska - oszuści i złodzieje nie próżnują. Ostrzegamy!

Data publikacji 18.05.2020

W różnych powiatach wielkopolski doszło do trzech przypadków oszustw, gdzie sprawcy wyłudzili znaczne sumy pieniędzy. Łącznie pokrzywdzeni utracili około 100 tysięcy złotych.

Oszustów nie brakuje. Posługując się podstępem intrygą, podają się za członka rodziny, policjantów, a nawet za prokuratorów. Bądźmy wszyscy ostrożni, bo łatwo teraz za pomocą różnych urządzeń zmienić głos.

Wciąż popularna jest metoda podawania się za wnuczka informującego, że spowodował wypadek i pilnie potrzebna jest gotówka, aby wpłacić policjantom kaucję aby nie trafić do więzienia – informujemy to tak nie działa, nie ma takiej możliwości!

Innym razem oszuści mogą podawać się za policjantów, którzy prowadzą postępowanie w sprawie malwersacji finansowych przez bank, który okrada klientów. Nakłaniają do wypłacenia gotówki i przekazania policjantom na potrzeby prowadzonego postępowania – ponownie informujemy, że nie ma takiej możliwości! Żaden z policjantów nie prosi o przekazanie gotówki na rzecz prowadzonego postępowania.

Nie ma też takiej możliwości, aby prokuratorzy zlecali policjantom podobne działania. Żaden z policjantów nigdy nie prosi o przyniesienie, czy przekazanie pieniędzy.

Prosimy powtórzcie to swoim bliskim! Zawsze sprawdzajmy, czy osoba, która do nas telefonuje jest tym, za kogo się podaje. ROZŁĄCZMY POŁĄCZENIE i zadzwońmy na znany sobie numer członka rodziny, który rzekomo do nas dzwonił i spytajmy, czy faktycznie to z nim wcześniej rozmawialiśmy.