Jeździmy za szybko! - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Jeździmy za szybko!

Data publikacji 05.05.2020

W długi weekend majowy policjanci z wągrowieckiej drogówki zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Każdego dnia ujawnianych zostało kilkanaście naruszeń przekroczenia prędkości, gdzie kierujący przekraczający dozwoloną prędkość i zostali ukarani mandatami karnymi. Choć ruch na drogach jest mniejszy, to przypominamy, nie jesteśmy na nich sami.

Policjanci z wągrowieckiej drogówki skutecznie studzili zapędy „miszczów" kierownicy. Niektórzy mając przed sobą wizję pustej drogi, zbyt mocno rozpędzali swoje samochody. Niechlubny rekordzista – 38-letni mieszkaniec Mieściska przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym niemal dwukrotnie. Pojazd Audi A4 poruszał się w Miłosławicach z prędkością o 97 km/h przekraczając dozwoloną w tym miejscu 50 km/h. Mężczyzna otrzymał 400 złotowy mandat i 10 pkt karnych. Przez najbliższe 3 miesiące będzie miał zatrzymane prawo jazdy.

Podobny los spotkał również pozostałych siedmiu kierujących. W Potrzanowie kierujący Citroenem Jumpy poruszał się z prędkością 104 km/h, w Pokrzywnicy kierujący Fiatem Ducato 106 km/h, w Morakowie kierująca Peugeotem 308 poruszała się z prędkością 110 km/h, a kierujący VW Golfem 107 km/h. Kolejna kierująca straciła prawo jazdy w Miłosławicach, poruszając się z prędkością 109 km/h, natomiast w Lęgniszewie i Pokrzywnicy kierujący Oplem Sintra i BMW poruszali się kolejno 114 km/h i 102 km/h.

Każdy z wyżej wymienionych przekroczył dopuszczalną prędkość co najmniej o ponad 50 km/h. Automatycznie skutkuje to zatrzymaniem przez policjanta prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Mandatem karnym w wysokości 400-500 złotych i 10 punktami karnymi.