Podsumowujemy akcję „Znicz 2019” w powiecie wągrowieckim - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Podsumowujemy akcję „Znicz 2019” w powiecie wągrowieckim

Data publikacji 04.11.2019

Tegoroczne Święto Zmarłych było bezpieczne. Na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zdecydowana większość kierowców stosowała się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i zmian organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy.

Cały stan osobowy Wydziału Ruchu Drogowego wągrowieckiej jednostki, wspomagani przez funkcjonariuszy prewecji, czuwał nad bezpieczeństwem osób poruszających się po drogach naszego powiatu. Dodatkowe patrole dbały o porządek na cmentarzach. Podczas trwającej od czwartku 31 października do 1 listopada akcji, policjanci byli wzywani do jednej kolizji, która miała miejsce w Gołańczy. 1 listopada w Tarnowie Pałuckim, około godziny 12:10 policjanci ujawnili rowerzystę, który zdecydował się na kierowanie mając w organizmie około 2,5 promila alkoholu.


Policyjne apele o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych, spotkało się ze zrozumieniem. Przełożyło się to wyraźnie na bezpieczeństwo na naszych drogach.