Okres Wszystkich Świętych to okazja dla złodziei - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Okres Wszystkich Świętych to okazja dla złodziei

Data publikacji 30.10.2019

Mając na uwadze fakt, iż dzień Wszystkich Świętych jest okresem, w którym znacząco wzrasta zagrożenie przestępstwami oraz wykroczeniami, Policja w tym właśnie czasie intensyfikuje działania prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze.

Policjanci rozpoczęli działania w związku ze zbliżającymi się świętami. Przypominamy o odpowiednim zabezpieczaniu swojego mienia. Nie pozostawiajmy wartościowych rzeczy bez nadzoru. Zadbajmy również o bezpieczeństwo dzieci, wybierając się z nimi na cmentarz, zwracajmy na nie szczególną uwagę oraz wyposażmy je w kartki z danymi kontaktowymi do opiekunów. Nie pozostawiajmy w pojazdach wartościowych rzeczy – torebki, portfele – gdyż mogą one stać się łatwym łupem potencjalnego złodzieja.

Podczas porządkowania grobów zmarłych również miejmy pieczę nad wartościowymi rzeczami. Nie odkładajmy torebek na sąsiednich nagrobkach, ławkach. Złodziejowi wystarczy tylko chwila, aby dokonać kradzieży i sprawnie oddalić się pomiędzy nagrobkami. Wiele osób odwiedza groby pora wieczorową. Jest to dogodna okazja dla kieszonkowców, którzy z łatwością potrafią się oddalić, czemu sprzyja półmrok i duża ilość ludzi.

Policjanci Ruchu Drogowego pełniący służbę na drogach kładą szczególny nacisk na usprawnianie i upłynnianie ruchu w najbardziej newralgicznych miejscach. Kierowcy mają obowiązek bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniach. Bezkarni również nie pozostaną nietrzeźwi kierujący, gdyż podczas tegorocznej „Akcji Znicz” planowane są wzmożone kontrole trzeźwości.