Zatrzymany w związku z podpaleniami mężczyzna trafił do aresztu - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Zatrzymany w związku z podpaleniami mężczyzna trafił do aresztu

Data publikacji 06.03.2019

5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który podejrzany jest o podpalanie stogów na terenie gminy Wapno. Zatrzymany on został przez policjantów Posterunku Policji w Gołańczy, którzy wyczekiwali sprawcy podpaleń w pobliżu jednego z wytypowanych stogów.

W ostatnich dniach Straż Pożarna kilkukrotnie wyjeżdżała do palących się balotów słomy w różnych miejscowościach na terenie gminy Wapno. Jasnym się stało, że ogień nie pojawiał się przypadkowo. Część właścicieli stogów zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie na ich szkodę z żądaniem ścigania sprawcy. Policjanci podjęli intensywne działania wykrywcze. Choć było to bardzo trudne, policjanci zatrzymali mężczyznę bezpośrednio po podpaleniu jednego ze stogów w miejscowości Rusiec.

Wiele godzin wyczekiwania przyniosło wymierny efekt. Policjanci zauważyli mężczyznę który swym zachowaniem wzbudził u nich podejrzenia, że może mieć związek z podpaleniami. Paląca się po chwili słoma potwierdziła ich podejrzenia i mężczyzna miał na rękach założone kajdanki.

Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie gminy Wapno. Podejrzany jest o dokonanie kilku podpaleń. Mężczyzna usłyszał zarzuty niszczenia mienia przez podpalenie, za który grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec mężczyzny najostrzejszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Nie ukrywamy, że praca Policji na tym polu była owocna również dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy nie odmawiali funkcjonariuszom pomocy, a niekiedy byli bezpośrednio zaangażowani w policyjne działania. W ich stronę kierujemy podziękowania!