Niebezpieczne manewry ciemnoniebieskiego opla - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Niebezpieczne manewry ciemnoniebieskiego opla

Data publikacji 01.02.2019

Wczorajszego wieczoru operator numeru alarmowego 112 został poinformowany o ciemnoniebieskim oplu, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry. Zebrał szczegółowe informację od zgłaszającego i natychmiast poinformował Oficera Dyżurnego KPP w Wągrowcu. Po kilku minutach patrol zatrzymał pojazd.

Cała sytuacja miała miejsce w czwartek 31 stycznia kilkanaście minut po godzinie 21:00. Wówczas drogą pomiędzy Janowcem Wielkopolskim a Wągrowcem poruszał się kierujący samochodem Opel Corsa. Za nim jechał inny uczestnik ruchu, w którego ocenie zachowanie kierowcy opla stwarzało zagrożenie dla innych. Podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Postanowił zadziałać i poinformował służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Operator po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki w Wągrowcu, który zadysponował patrol. Aby usprawnić dalszą część działań Policji, osoba zgłaszająca uzyskała bezpośredni kontakt z dyżurnym. Kilka informacji o trasie przejazdu, spowodowało bardzo szybkie dotarcie na miejsce patrolu, który zatrzymał niebezpiecznego kierowcę.

Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne. Niebezpieczne manewry opla wynikały ze stanu trzeźwości kierującego. Nieodpowiedzialny mężczyzna zdecydował się na jazdę samochodem, pomimo że wcześniej pił wódkę ze znajomymi. Nie wzbudziło ro jednak refleksji, że może stworzyć zagrożenie dla innych. Przeprowadzone badanie wskazało, że w organizmie kierującego znajdowało się ponad 2,2 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, niebawem usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dzięki zdecydowaniu osoby zgłaszającej i szybkiej reakcji służb zdołano uniknąć zagrożenia i zatrzymać drogowego przestępcę.

Policja apeluje do osób, które widzą, że jadący przed nimi kierowca wykonuje niebezpieczne manewry, podejrzewają, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, aby poinformowały służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. Takie zdecydowane działanie może zapobiec drogowej tragedii.