Profilaktyczna akcja w ZUS-ie - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Profilaktyczna akcja w ZUS-ie

Data publikacji 03.12.2018

Dzisiaj w przez kilka godzin w holu głównym wągrowieckiego ZUS-u umiejscowiony był policyjny posterunek. Policjanci dzielili się wiedzą i służbowym doświadczeniem formacji z klientami tej instytucji.

Inicjatywa jest owocem współpracy Policji i ZUS-u. Dzięki niej policjanci mogą spotkać się z częścią społeczności powiatu wągrowieckiego, która swoje sprawy załatwia w tej właśnie instytucji.

Czekający petenci, byli zapraszani na krótką rozmowę z funkcjonariuszami. Po scharakteryzowaniu miejsca zamieszkania, policjanci informowali o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać wokół domu i na własnym podwórku.

Policjanci omawiali formy dokonywania oszustw, działania różnego rodzaju naciągaczy i złodziei pod przykrywką obwoźnych handlowców, a także metod działania kieszonkowców w centrach handlowych. Nie brakowało również zapytań dotyczących spraw bieżących, tam funkcjonariusze mogli udzielić porady.

Odwiedzający stoisko Policji petenci otrzymywali poradniki i gadżety związane z bezpieczeństwem, aby pamięć o przekazanych treściach trwała dłużej.