Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, nie brakuje kierowców bez wyobraźni.

Data publikacji 27.11.2018

Wczoraj policjanci z wągrowieckiej drogówki przeprowadzili działania „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, nie brakuje kierowców bez wyobraźni. Ich zapędy w najlepszym wypadku wyhamowują patrole ruchu drogowego, w najgorszym pobocza, rowy drzewa, albo inne auta.

Pora jesienno – zimowa, krótkie szare dni, mgliste poranki i wieczory, niskie temperatury i opady atmosferyczne to warunki niesprzyjające wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Przy tak niekorzystnej aurze należy zachować szczególną ostrożność. Niestety jednak i w takich warunkach atmosferycznych zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają ograniczenia prędkości, a ich jazda czasami przypomina wyścigi rajdowe.

Przeprowadzone w dniu wczorajszym działania, w których udział brało 8 policjantów z Wydziału ruchu Drogowego pokazały, że kierowców łamiących przepisy nie brakuje. Na 46 skontrolowanych pojazdów, kierowcy 39 z nich popełnili wykroczenia. 14 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości, natomiast jednemu kierującemu za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Policjanci w trakcie działań zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne.

Okres jesienno zimowy z uwagi na aurę pogodową i szybko zapadający zmrok, należy do najcięższych, stąd apelujemy o rozważną spokojną jazdę. Nadmierna prędkość z obecnie panującą aurą pogodową może być przyczyną poważnych wypadków na drodze! Dla ignorantów na drodze nie powinno być miejsca, stąd reakcje funkcjonariuszy będą odpowiednie.