Aktywny znak poprawił bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aktywny znak poprawił bezpieczeństwo

Data publikacji 12.10.2018

To w jaki sposób dobre rozwiązania infrastrukturalne wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców, świadczy wprowadzone w tym roku „aktywne oznakowanie” przy skrzyżowaniu ulic Bobrownickiej i Leśnej w Wągrowcu.

Z prowadzonych przez wągrowiecką Policję rejestrów zdarzeń w rejonie skrzyżowania ulic Bobrownicka/Leśna wynika, że w każdym roku można było spodziewać się na tym skrzyżowaniu co najmniej kilku kolizji.

Tylko w ubiegłym 2017 roku doszło na tym skrzyżowaniu do trzech kolizji i jednego wypadku drogowego, który miał miejsce pod koniec grudnia. Często któryś z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, lądował na podwórku pobliskiej posesji uszkadzając ogrodzenie.

Wkrótce po tym w obrębie skrzyżowania zastosowano oznakowanie, które reaguje na nadjeżdżające pojazdu. Usytuowane przy ul. Bobrownickiej znaki ostrzegawcze o wypadkach zwracają uwagę kierujących. Z kolei od strony ulicy Leśnej, aktywny znak STOP – urządzenie z wbudowanym czujnikiem ruchu wykrywa nadjeżdżający pojazd i podświetla znak, co sugestywnie wpływa na kierującego. Takie rozwiązanie powoduje, że znak nie może pozostać niezauważony.

W roku bieżącym do chwili obecnej nie odnotowano na tym skrzyżowaniu zdarzeń drogowych.