Międzynarodowy Dzień Mediacji - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Data publikacji 10.10.2018

W dniu 18 października 2018 roku przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji, odbędzie się on w trakcie Tygodnia Mediacji, który będzie trwał od 15 do 19 października 2018 roku.

Mediacja jest to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

W całej Polsce na Tydzień Mediacji zaplanowane zostały dyżury mediatorów w sądach. W sądach odbędą się spotkania sędziów z mediatorami, pełnomocnikami procesowymi oraz stronami postępowań sądowych, a także innymi przedstawicielami zawodów prawniczych.

W ramach Tygodnia Mediacji koordynacją działań o charakterze lokalnym zajęli się właściwi koordynatorzy ds. mediacji w sądach okręgowych.

Listy mediatorów prowadzone są w sądach okręgowych.

Mediatorów wpisuje i skreśla prezes sądu okręgowego.

Dane kontaktowe do tych osób oraz do ośrodków mediacyjnych zgłaszających własne listy mediatorów znajdują się na stronach internetowych właściwych miejscowo sądów okręgowych.

 

Więcej o mediacji znajdziesz pod poniższym linkiem:

https://www.mediacja.gov.pl/