Dwulatek cały i zdrowy przekazany zrozpaczonej mamie - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Dwulatek cały i zdrowy przekazany zrozpaczonej mamie

Data publikacji 25.09.2018

Mała chwila nieuwagi z lekką nutą rutyny przy codziennych czynnościach. W zagrożeniu znalazło się niespełna 2 letnie dziecko. Zażegnali je policjanci z wągrowieckiej drogówki, a dziecko całe i zdrowe trafiło w objęcia mamy.

W piątek 21 września nasze termometry pamiętały jeszcze temperaturę około 30 stopni Celsjusza. W takich warunkach dłuższe przebywanie w pojeździe naraża organizm na przegrzanie, a co za tym idzie zagrożone jest zdrowie lub życie.

Chwilę grozy przeżyła tego dnia mieszkanka gminy Wągrowiec, która w godzinach popołudniowych robiła zakupy w Wągrowcu. Kobieta była wtedy z niespełna 2 letnim dzieckiem. Na jednym z parkingów przy ul. Reja podczas ładowania zakupów doszło do nieplanowanej sytuacji.

Kobieta położyła torebkę wraz z kluczykami w przedniej części auta, w samochodzie posadziła dziecko. Po załadowaniu zakupów i zatrzaśnięciu bagażnika okazało się że drzwi mają zaryglowane zamki. Przez dłuższą chwilę próbowała poradzić sobie z sytuacją mówiąc do malca, aby wyciągnął kluczyki z torebki i nacisnął przycisk otwierający drzwi. Dziecko które dopiero w listopadzie będzie miało drugie urodziny, nie radziło sobie z zadaniem, dodatkowo drzwi z tyłu auta miały aktywną blokadę rodzicielską.

Przedłużająca się niemoc i świadomość, że temperatura w aucie rośnie sprawiły, że kobieta poprosiła o pomoc osoby postronne. Około godziny 16:40 wykonany został telefon do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Opisana została cała sytuacja, po czym operator zdecydował o wysłaniu na miejsce Policję. Kilka minut później patrol był już na miejscu.

Matka była już wyraźnie zdenerwowana, a dziecko w poczuciu zagrożenia zaczęło płakać. Policjanci po ocenieniu sytuacji zdecydowali o uwolnieniu dziecka poprzez wybicie szyby w pojeździe. Po kilku minutach od zgłoszenia dziecko było już w ramionach swojej mamy.

Pomagamy i chronimy.

dz