Aktualności

Specjalistyczne walizki edukacyjne trafiły do policjantów w Wągrowcu, Skokach i Gołańczy

Data publikacji 26.02.2018

Dzięki środkom z budżetów Gminy Mieścisko, Gminy Wapno i Gminy Wągrowiec, policjanci ze Skoków, Gołańczy i Wągrowca, otrzymali specjalistyczne walizki edukacyjne do walki z narkomanią i przestępstwami narkotykowymi.

Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające.
Kuferki wypełnione są najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Podobnie jak na rynku pojawiają się coraz to nowsze środki odurzające i psychoaktywne, tak samo producenci prześcigają się w wymyślaniu przedmiotów służących do ich przechowywania, czy przygotowaniu porcji do spożycia. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany.

Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie tego działania przez Wójta Gminy Mieścisko Andrzeja Banaszyńskiego, Wójta Gminy Wapno Zbigniewa Grabowskiego oraz Wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka, który dodatkowo przekazał środki na zakup narkogogli. Które przymierzył i doświadczył ich działania. Dzięki wsparciu i przekazaniu środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień, policjanci otrzymali narzędzia dzięki którym edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza.